run-log

run-log.com

poniedziałek, 2 grudnia 2013

WINGS FOR LIFE WORLD RUN


           O tym biegu słyszałam już jakiś czas temu i zwrócił moją szczególną uwagę. Stwierdziłam, że warto napisać o nim osobny post, bo chciałabym Was wszystkich szczerze zachęcić do udziału w nim. A czasu do zastanowienia jest jeszcze trochę, bo bieg odbywa się dopiero 4 maja przyszłego roku.

           Bieg Wings For Life World Run to wydarzenie niezwykłe z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze - jest to bieg charytatywny. Cały dochód pochodzący z kupna pakietów startowych jest przeznaczony na badania, mające na celu znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Po drugie jest to bieg ogólnoświatowy - odbywa się w prawie 40 miastach na 6 kontynentach. W Polsce ma miejsce tylko w Poznaniu. Dodatkowo Wings For Life World Run rozpoczyna się równocześnie na całym świecie - w stolicy Wielkopolski będzie o godzinie 12, zaś np. w Saskatoon w Kanadzie w tym samym czasie będzie to godzina 4 rano. Najciekawszym zaś aspektem tego biegu jest to, że nie ma on z góry wyznaczonego dystansu ani momentu zakończenia! Istnieje jedynie wytyczona ogólna trasa, którą uczestnicy będą podążać. 30 minut od rozpoczęcia biegu za biegaczami ruszy samochód, który pełni rolę mobilnej mety. W momencie kiedy auto wyminie biegacza - kończy on bieg. Wynik, jaki uzyska, zostanie zapisany w międzynarodowym rankingu. Cały bieg kończy się w momencie, gdy ostatnia osoba na świecie zostanie wyprzedzona przez samochód. 

źródło: poznanbiega.pl

             Jedynym minusem tego wydarzenia jest wysokość opłaty startowej, która wynosi 120 zł. Nie jest to niska kwota, jednakże nie znichęciło to ponad 100 osób, które już zapisały się do udziału w poznańskim biegu i znajdują się na liście startowej.
              Nie bez przyczyny piszę o tym biegu tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zdaję sobie sprawę, że opłata startowa nie należy do najtańszych i trudno nam wydać taką kwotę na udział w biegu. Myślę jednak, że pakiet startowy może być doskonałym prezentem gwiazdkowym, więc jeśli mamy ochotę pobiec - szepnijmy słówko naszemu prywatnemu Mikołajowi ;) Udział w biegu może być doskonałym debiutem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Po pierwsze - jest jeszcze trochę czasu do maja, by popracować nad swoją kondycją. Po drugie - bieg nie ma limitu czasowego ani z góry ustalonego kilometrażu - równie dobrze możemy pobiec 1 km jak i 10 km w swoim tempie. Także świadomość, że nie biegnie się tylko dla siebie, będzie działać motywująco, bo sama idea biegu jest szczególna.
               Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/ Na koniec chcę Wam przedstawić spot reklamowy dotyczący tego biegu. Przyznam się, że za każdym razem, gdy go oglądam, coś chwyta mnie za gardło:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza